طرز تهیه کیک پرتقال با گردو

کیک پرتقال

کیک پرتقال با گردو یکی از انواع کیک ها می باشد که بسیار ساده و خوشمزه است و حتما باید با آب پرتقال طبیعی تهیه شود تا طعم و مزه بسیار خوبی به شما بدهد. پس اصلا نباید از آب پرتقال های شرکتی استفاده کنید زیرا آب پرتقال های آماده دارای شکر و قند هستند. شما می توانید این کیک را همانند دیگر کیک ها با فر و بدون فر تهیه کنید. می توانید از انواع قالب ها برای تهیه این کیک استفاده کنید ولی بهتر است از قالب های میان تهیه استفاده کنید. شما می توانید کیک پرتقال با گردو را برای یک دورهمی یا عصرانه تهیه کنید. در ادامه طرز تهیه کیک پرتقال با گردو توسط پودر کیک پرتقالی محصول صنایع غذایی تردک را به شما آموزش داده‌ایم.

تکمیلی 

  • زمان تهیه : 30 تا 60 دقیقه
  • مناسب برای 4 نفر

طرز تهیه کیک پرتقال با گردو

مرحله اول

ابتدا تخم مرغ ها و مایعات افزودنی را از یخچال خارج نمایید تا به دمای محیط برسند. فر را جهت گرم شدن به مدت 15 دقیقه با دمای 180 درجه سانتی گراد روشن نمایید. به را پوست بگیرید و به ۱ لیوان آب بگذارید تا پخته و نرم شود. سپس صبر کنید تا کمی خنک شود و بعد در مخلوط کن یا غذاساز ریخته و پوره کنید.

مرحله دوم

تخم مرغ ها را در ظرف بزرگی حدود 3 دقیقه با دور تند همزن مخلوط نمایید. آب (یا شیر) ، آب پرتقال، روغن  را به تخم مرغ ها اضافه نموده و حدود 1 دقیقه با دور کند همزن مخلوط نمایید. پودر کیک و مخلوط پوره به و هویج رنده شده و گردو و پوست پرتقال رنده شده را به مخلوط اضافه کرده و ابتدا 1 دقیقه با دور کند، سپس 3 دقیقه با دور تند به هم بزنید تا کاملا یکنواخت شود.

مرحله سوم

سطح داخلی قالب را کمی چرب کرده و یا از کاغذ روغنی استفاده نمایید، سپس خمیر را در قالب بریزید. قالب را حدود 35 تا 45 دقیقه در طبقه وسط فر قرار دهید. در نهایت درب فر را تا 20 دقیقه باز نکنید زیرا از پف کردن کیک جلوگیری می کند. جهت اطمینان از پخت کامل کیک، یک خلال دندان و یا چنگال در کیک فرو ببرید، چنانچه مواد کیک به آن نچسبد کیک آماده است.
پس از خارج کردن از کیک 10 دقیقه منتظر بمانید تا قالب به دمای محیط برسد و سپس کیک را از آن خارج نمایید.  و با پرتقال و گردو تزئین کنید. نوش جان.

 

نکات:

  • گردو قابل حذف است.
  • دقت کنید باید برای رنده پوست پرتقال باید از قسمت نارنجی رنگ آن استفاده کنید.
  • برای فر برقی و توستر ۲۰ درجه دما را کمتر تنظیم کنید.
  • برای طعم های مختلف دیگر می توانید از پودر آماده کیک تردک استفاده نمایید.
4.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *